(SAKA) Sancaktepe Kadın Meslek Edindirme Kursları

SANAT VE MESLEK EDİNDİRME KURS MERKEZLERİMİZ 

 

Sancaktepe Belediyesi tarafından 2010 yılı içerisinde “İstihdama Yönelik Meslek Edindirme Eğitim Projesi” kapsamında Nene Hatun ve Zübeyde Hanım Sanat ve Meslek Edindirme Kurs Merkezleri’nin açılışları gerçekleştirilmiştir.


Kurslarımızda, meslek sahibi olmayan kadınlarımızı meslek sahibi yapacak, belli bir mesleği olan fakat istihdam şartlarına göre yetersiz kalan kadınlarımızı alanlarında uzmanlaştıracak, çağın istihdam koşullarına uygun nitelik ve kalitedeki bir anlayışıyla mesleki eğitim verilmektedir. 


İş-Kur desteği ve Halk Eğitim işbirliği ile oluşturulan her iki kurs merkezinde eğitim gören kursiyerlerimiz, açılan kurslar sayesinde boş vakitlerini değerlendirmekte ve bu kurslarda edinmiş oldukları bilgi ve beceriler karşısında yeteneklerinin bilincine varmaktadırlar. Kendilerine olan güvenleri artan, özellikle evlerinin dışına çıkma ve sosyal hayata karışma imkânı bulamayan hanımlar sanat ve meslek edindirmeye yönelik açılan kurs merkezleri aracılığı ile sosyal bir birey haline gelmektedirler. 


Kadınlarımızın kültür ve sanat bilinci ile bilgi ve becerilerini arttırarak, onları bir meslek sahibi yapmak ve böylece aile ekonomilerine katkıda bulunmalarına ve boş zamanlarını daha verimli bir şekilde kullanmalarına olanak sağlamak amacıyla Nene Hatun ve Zübeyde Hanım Sanat ve Meslek Edindirme Kurs Merkezlerinde 21 branşta eğitim verilmektedir.


Kurs Merkezlerinde;  Aşçılık, Çeyiz Ürünleri Hazırlama, 3 Boyutlu Şekillendirme (Rölyef), Elde Kurdele İşi, İğne Oyası, Web Tasarım, İpek Halıcılığı, Cilt Bakımı, Saç Bakımı ve Yapımı, Temel Makyaj Teknikleri, Takılar (Misinalı-Çivili-Örme-Düğümlü), El ve Ayak Bakımı, Çocuk Gelişimi, Bilgisayar, Autocad, Grafik Tasarım, Hızlı Klavye Kullanımı, Bilgisayar Destekli Muhasebe, İlk Yardım, İş Güvenliği, Giyim Kursu  kursları açılmış, bu kurslardan 31 Mart 2017 tarihi itibari ile 5.056 kursiyerimiz mezun olmuştur. Halen devam etmekte olan kurslarımızda 840 kursiyerimiz eğitim almaktadır.


16 yaşını doldurmuş, okur- yazar her vatandaşımızın katılabildiği kurslarımızdan mezun olan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifika verilmektedir.

 

Başvuru için tıklayınız...

 

 

 

      

 

KURSLARIMIZ
 

1  Aşçılık
2  Çeyiz Ürünleri Hazırlama
3  3 Boyutlu Şekillendirme (Rölyef)
4  Elde Kurdela İşi
5  İğne Oyası
6  Web Tasarım
7  İpek Halıcılığı
8  Cilt Bakımı
9  Saç Bakımı ve Yapımı
10  Temel Makyaj Teknikleri
11  Takılar (Misinalı-Çivili-Örme-Düğümlü)
12  El ve Ayak Bakımı
13  Çocuk Gelişimi
14  Bilgisayar
15  Autocad
16  Grafik Tasarım
17  Hızlı Klavye Kullanımı 
18  İlk Yardım 
19  İş Güvenliği 
20  Giyim  KursuNene Hatun Sanat Ve Meslek Edindirme Kurs Merkezi İletişim Bilgileri

 

Görevli Funda BAŞTÜRK
Eğitimci Sayısı  
Branş Sayısı  21
Telefon  0 216 509 10 02
Adres  Yenidoğan Mahallesi Barbaros Caddesi No: 1             

 

 

Zübeyde Hanım Sanat Ve Meslek Edindirme Kurs Merkezi İletişim Bilgileri

 

Görevli  Elif TURAN SÖYLEMEZ
Eğitimci Sayısı  
Branş Sayısı  21
Telefon  0 216 561 91 31
Adres Fatih Mahallesi Berat Cad. No: 1